Arsenal foci, football, mezrendelés, meccsek, gólok, Arzenál rajongói oldal

FA-kupa 4.forduló Arsenal - Cardiff City 4-0(2-0)
2009. Február 16, 23:15

Izgalommentes továbbjutás

Arsenal-Cardiff City 4-0(2-0)
Eduardo 20', 60',  Bendtner 34',  Van Persie 89'

A „kékmadarak”-nak becézett Cardiff City ezen az estén, amolyan ázott verebek legénységének tűnt, pedig meglepetésre ezúttal Londonban nem esett az eső. Már az első öt percben három góllal vezethettek volna a hazaiak, de a Cardiff kapusa, Heaton valahogyan(talán ő sem tudja miként) hárította a kísérleteket.

A 20.percben aztán nem volt mese, a súlyos sérüléséből visszatérő Eduardo balra kipörgetett labdáját Vela belöbbölte középre, az érkező brazil-horvát futtából fejelt a kapu jobb oldalába. Ebben a pillanatban véget ért a mérkőzés a vendégek számára, a wales-iek még ugyan próbálkoztak, de szinte semmi veszélyt nem jelentettek Fabianski kapujára, hiszen a közelébe is csak elvétve jutottak el. A mérkőzés 2-0 után amolyan edzőmeccsé vált, ahol az Arsenál játékosai, pedig ezúttal sem voltak bombaformában, úgy játszották át a középpályát, ahogy akarták.

A mérkőzés embere természetesen a két gólt vágó Eduardo volt, kinek első gólja igazi mestermunka volt, a befújt büntetőnél pedig úgy esett össze, ahogyan a nagybani piacon egy zsák krumplitól azt megkövetelik. A tizenegyest persze értékesítette, megkoronázva teljesítményét és némi hitet csöpögtetve az Arsenal híveibe -,hogy a visszatérésével nőttek a variációs lehetőségek a foghíjas támadószekcióban.

Fabianski              0
Sagna 6
Toure 6
Gallas 6 Sárga lap
Gibbs 6
Nasri 6
67'Ramsey 6
Song 6
Denilson 5.5
Vela 6.5
74'Bischoff 0
Eduardo 7  GólGól
67'Van Persie 6.5   Gól
Bendtner 6.5    Gól
A támadó öröme teljesen érthető, ilyen visszatérésről álmodott egy éven keresztül(nem véletlelenül szaladt ki ünnepelni az Arsenal fittnes edzőjéhez, Tony Colberthez aki sokat segített neki ebben).
.

.

Ezúttal Nicklas Bendtner is némi felszabadultsággal játszott, ami általában hiányzik görcsös teljesítményéből, ahhoz képest, hogy azt nyilatkozta a héten, hogy ő a legjobb Arsenal csatár, talán még van hová fejlődnie. A csereként beállt Van Persie még a nap zárásaként pöttyintett egy gólt, kialakítva a 4-0-ás végeredményt.